Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygun fiyatlı oyun bilgisayarı önerisi 2019
Uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı arayan kullanıcılarımız için hepsiburada sitesi üzerinden araştırdığımız en uygun oyuncu bilgisayarlarını inceledik. Bu bilgisayarların ne tür oyunlar kaldırabileceğini ve bu bilgisayarların sistem özelliklerini detaylı bir şekilde açıkladık. Listede bulunan bilgisayarlar sadece kasadır. Monitör (Ekran) , klavye , mause gibi donanımları yoktur.

İzoly M186 Intel İ3m  -- 1120,30 TL
Öncelikle bu bilgisayarın sistem özelliklerinden bas etmek gerekirse ;
  1. İntel core  i3-370M 2.40Ghz ve 4MB önbelleği bulunan güçlü işlemcisiyle
  2. Paylaşımlı intel hd graphics  ekran kartıyla
  3. 8gb boyutunda 1333mghz hızında ddr3 ram
  4. 320Gb hdd
  5. Windows işletim sistemi 30 günlük deneme

Fiyatına göre uygun olan ve oyuncu bilgisayarları arasında yer alan izoly nin bizi üzen durumu harici ekran kartının olmamasıdır. Ondan dolayı ekran kartı takviyesi yapmanız gereklidir aksi taktirde oyunların birçoğunu paylaşımlı ekran kartı ile açamazsınız. Yeni nesil anakartı sayesinde iyi bir ekran kartı takabilir ve oyuncu bilgisayarı olarak kullanabilirsiniz. İntel core i3 işlemcisi ile bir ekran kartı alarak kullanmak istiyorsanız gta5 tarzı oyunları ortanın altı ayarlarda oynayabilirsiniz. Alacağınız ekran kartı yüksek özelliklere sahip ise gta5 tarzı oyunları orta kalitede oynayabilirsiniz.

Gamyx GMX6034 -- 1280TL
Sistem özellikleri ;
  1. Intel Core i5 430M 2.26Ghz ve 3Mb önbelleği bulunan birinci nesil işlemci
  2. AMD R7 240 2gb GDDR3 ekran kartı
  3. 320GB Hard disk (Veri diski)
  4. 4gb 1333Mghz ram
  5. Freedos işletim sistemi

Uygun bütçeli oyun bilgisayarları listemizin ikinci sırasında yer alan bu bilgisayar aslında önerilerimizin ilk sırasındadır. Harici ekran kartı , yeni nesil işlemcisi ve orta derecenin üstü belleği ile günümüzdeki oyunların birçoğunu oynayabilirsiniz. Gta5 gibi oyunları orta derecede oynatabilecek bu bilgisayarın dezavantajı freedos işletim sisteminin olmasıdır. Bu yüksek donanımlara karşı Windows lisansının alınmaması bizim için önemli değil çünkü sistem fiyatına göre oldukça uygun olmuş durumdadır. Tek yapmanız gereken bilgisayarcıya götürüp güzelce Windows kurdurmak olacaktır. Windows işletim sistemi kurulduktan sonra bu güzel bilgisayar üzerinden günümüzdeki birçok oyunu oynayabilirsiniz.

İzoly M106  --  1430,30 TL

Sistem özelliklerine gelecek olursak ;
  1. İntel i3-540 işlemci. 3.06Ghz Hızında
  2. Nvdia Geforce GT420 2GB 128 bit ekran kartı
  3. 4gb 1333mghz hızındaki ddr3 ram
  4. 500Gb Hard disk
İşlemciyi düşük tutan izoly ekran kartı konusunda bizleri mutlu ediyor. Cihazımızda freedos işletim sistemi bulunmaktadır. Ondan dolayı ilk aldığınızda Windows kurdurmanız gereklidir. Windows kurulumu yaptırdıktan sonra birçok yeni nesil oyunları açabilirsiniz. Bilgisayarınızın gücü gta5 oyununu orta derecede olsa da açmaya yetiyor. En güzel tarafı işlemcinizi değiştirerek daha yüksek özelliklere sahip bir işlemci takabilmenizdir. Nvdia ekran kartı birçok oyunu sorunsuz bir şekilde kaldırabilecek güce sahiptir. Listemizin en uygun bilgisayarları arasında üçüncü sırasında yer alan bu bilgisayar bizim önerilerimiz sırasında ikinci sıradadır.

İzoly K221 -- 1479,51 TL
Sistem özellikleri ;
  1. İntel core i5-650 İşlemci 3.20GHz hızında
  2. Nvdia Geforce gt420 2GB Ekran kartı 128 bit
  3. 4gb ddr3 ram
  4. 320Gb Hard disk

Günümüzde fiyatına göre en uygun sıfır malzemeleri oyuncu bilgisayarlarından birisi olduğunu söylemek isterim. Bu bilgisayar ile günümüzdeki oyunların neredeyse hepsini oynatabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bilgisayarı aldığınızda Windows kurdurmak olacaktır. Bilgisayarın işlemcisi birinci nesil ve sistem özellikleri yüksek olduğundan dolayı oyuncuların isteklerini yeterince karşılayabilecek güce sahiptir. Gta5 Tarzı oyunları orta seviyenin üstünde sıkıntısız bir şekilde oynayabilirsiniz. Bizim dikkatimizi çeken bir nokta ise kasa tasarımının sade olmasıdır.

İzoly K101 i3-540 -- 1.571,97 TL
Sistem özelliklerine gelecek olursak ;
  1. İntel Core İ3-540 işlemci 3.06Ghz hızında 4Mb önbellek
  2. Nvdia Geforce  Gt420 2gb ekran kartı 128Bit
  3. 8gb 1333Mghz ram
  4. 320Gb hdd

İzoly bu modelinde 4gb ram yükseltse de işlemcide düşüş yapmış bulunmaktadır. Bilgisayar üzerine Windows işletim sistemi kurulduktan sonra günümüzdeki oyunların birçoğunu oynayabilirsiniz. Yeni nesil işlemcisi yazılımlara oldukça uyum sağlayacak ve muhteşem performans verecektir.
|

Hızlı Cevap
Konu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi